تبلیغات شما اینجا شرکت دیجیتال مارکتینگ پنل پیامکی - پنل اس ام اس - مدیانا اس ام اس طراحی سایت
بستن تبلیغات [X]
لینک‌های شکسته چه میباشند و چرا می توانند به سئو تارنما زخم بزنند؟لینک‌های شکسته لینکهای وب یا این که URLهایی در وب سایت شما میباشند که غیر قابل دسترسی هستند ; به عبارت ساده‌تر لینک‌های شکسته URLهایی در وب سایت هستند که عمل نمی‌کنند یا این که گشوده نمی‌شوند . چرا بایستی لینک‌های شکسته را از لابه لا ببریم؟ لینکهای شکسته یک جنبه منفی در نظر گرفته میگردند از‌آنجا که قسمتی از یک تارنما میشوند و اگر بر طرف نشوند در بلند مقطع می‌تواند به سئو زخم بزنند . بازاریابان بایستی به طور مستمر لینک‌های شکسته را باز بینی کرده و گذشته از این‌که بتوانند این لینکها جراحت بزنند آن‌ها‌را رفع نمایند . زمانیکه موتور جستجو سایت را پیمایش ( crawl ) می کند و با یک لینک شکسته مواجه شود پیمایش وبسایت به بن‌بست می‌رسد , بدین ترتیب موتورهای کاوش دسترسی به وبسایت را ضعیف محسوب کرده و در فیض با عبور کرد زمانه می تواند به سئوی شما آسیب بزند .
اشکال مختلف لینک‌های شکسته


دو نوع پیوند شکسته هست که میتواند بر روی وب سایت وجود داشته باشد . اگر هر مورد از این نوع لینکها شکسته شوند , آثاری منفی بر دسترسی به وب سایت میگذارند .
لینک‌های داخلی : این لینکها از یک کاغذ جانور در وب سایت به صفحه های دیگر آن وبسایت می روند . اینها لینک‌هایی می باشند که شما بیشترین کنترل را بر روی آن‌ها در وبسایت دارید .
لینک‌های خارجی : اینها لینک‌هایی میباشند که به وبسایتهای دیگر اعم از بلاگ , اینفوگرافیک و غیره اشاره شده که می بایست بازگشت به یک نوشته‌ی‌علمی شوند ; به عبارت دیگر با کلیک بر روی این لینکها از وب سایت کنونی بیرون و به وب سایت دیگری وارد می شوید . در صورتی‌که که‌این لینکها کنترل نشوند میتوانند آتی تارنما را با مشکلاتی مواجه کنند .
شما به عنوان مثال یک لینکی به وبسایتی داده‌اید ولی بعداز تعدادی هفته , صاحب تارنما لینکی را می گیرد که به هیچ عنوان نیست . زمانیکه اسپایدر گوگل تلاش می نماید این پیوند را به تارنما دیگر دنبال نماید به پایان بن‌بست میرسد . از آنجایی که خزنده‌ها ( spiders ) لینک‌های شکسته شده را تشخیص خواهند اعطا کرد بنابراین کار خزنده‌های موتور جستجو را دچار مشکل می‌کند , در فیض دسترسی به سایت را ضعیف تشخیص می دهند .
چرا لینک‌های شکسته به سئو وب سایت جراحت می‌زنند؟

لینک‌های شکسته می‌توانند به جنبه سئوی وب سایت جراحت بزنند به‌این عامل که یک کدام از فاکتورهایی که موتورهای جستجو در لحاظ می‌گیرند دسترسی یک وب سایت است . چنانچه خزنده موتور کاوش سایت را بازدید کرده و با میزان متعددی بن‌بست یا این که لینکهای شکسته روبه رو شود می‌تواند باعث به مشکلاتی شود . در آغاز بدان معناست که وبسایت به صدق نمی‌تواند ایندکس یا کراول شود . خزنده‌های ( spiders ) جستجو از لینکی به پیوند دیگر وب سایت رفته و ارتباط صفحات با کلمه و واژه حیاتی مطلوب را کاوش می نمایند . به این ترتیب در هنگام خزش یک لینک و پیوند شکسته مانند نشانه ایستی است که روند خزنده‌های موتورهای جستجو را متوقف میکنند . در‌حالتی که خزنده‌های موتور جستجو بیشتراز دوران معلوم بارگذاری ورقه طول بکشد ارور 404 می دهد . خرید بک لینک بنابراین ارزش وب سایت را در منظر خزنده‌های موتور جستجو کاهش می‌دهد .
این ارورهای 404 همینطور صفحاتی میباشند که ایجاد مزاحمت برای بازدیدکنندگان وبسایت می‌نمایند . براین اساس زمان زیادی ارتفاع می‌کشد تا اشخاص وب سایت را برای کسب اطلاعات طولانی تر بازدید کنند . شما نمی خواهید زمان متعددی برای لود تارنما صرف شود چون بازدیدکننده ورقه را بعد از دوران کوتاهی سوراخ خواهد کرد . با این حال دقیقا این همان چیزی است که میتواند در هنگام کلیک بر روی لینکهای شکسته رخ دهد . به همین جهت بخش مهمی از نگهداری تارنما بایستی توجه به برطرف کردن لینکهای شکسته باشد . در حالتی‌که که دارنده وب سایت وسیع یا تجارت الکترونیک با هزاران محصول میباشید لینکهای شکسته نباید به وبسایت صدمه وارد نماید . از طرف دیگر در شرایطی‌که دارای سایت کوچک میباشید چه بسا وجود لینکهای شکسته انگشت شمار میتواند باعث تولید آسیب‌هایی به شما شود .
علل به وجود وارد شدن لینکهای شکسته

در‌پی دلایل به‌وجود وارد شدن لینک‌های شکسته را ابلاغ کرده , بنابراین می بایست از وقوع آنها در وهله اولیه توقف کرد .
علل بوجود آمدن لینکهای داخلی شکسته :

مساله فنی
محتوای سابق
بخش‌های حذف شده از تارنما ( مثل یک دسته‌بندی یا این که چند پست )
تغییر سیستم مدیریت محتوا ( CMS )
طولانی تر شدن صفحات

عوارض دیگری نیز وجود دارد البته دلایل بالا رایج‌ترین اینها هستند . در‌صورتی‌که دامنه تارنما را تغییر تحول دهید میتواند سبب به تولید پیوند شکسته شود و آن را بایستی فورا با ایجاد ریدایرکت 301 ( ۳۰۱ redirect ) برطرف نمایید . یک کدام از کارهایی که ما در وب24 همواره انجام می دهیم , بررسی و نظارت کردن لینک های شکسته در وبسایت ها و برطرف کردن آنهاست , برطرف کردن مشکل ها لینکهای شکسته و توقف از به وجود وارد شدن آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار‌است .
بر طرف کردن لینکهای شکسته:: برچسب ها : سئو , خرید بک لینک ,
ن : Bagge Hawley
ت : شنبه 30 ارديبهشت 1396
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)